EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Mamy Mistrzów Poslki Kadetek i Kadetów w Sumo – Świdnica 27.05.2023. Złota Urszula i złoty Staszek

Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo, które odbyły się w sobotę, 27 maja 2023 roku, w hali sportowej na Zawiszowie w Świdnicy, zakończyły się sukcesem.
W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z różnych regionów Polski, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tą dyscypliną.

Niezwykły sukces odnieśli zawodnicy UKS Judo Świdnica, którzy zdobyli aż trzy złote medale.
Wśród kobiet Urszula Janusz III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy triumfowała w kategorii wagowej do 60 kg,
natomiast wśród mężczyzn Stanisław Romanik II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy również zwyciężył w tej samej kategorii.Maja Korczak wywalczyła piąte miejsce w kategorii do 75 kg, a Adrian Heil zajął piąte miejsce w kategorii do 55 kg. Antoni Romanik zdobył siódme miejsce w kategorii do 60 kg. Klaudia Borowiec (50 kg) i Grzegorz Pawłowski (70 kg) również reprezentowali klub UKS Judo Świdnica, zajmując odpowiednio dziewiąte miejsce.

Urszula Janusz miała dodatkowy powód do radości, ponieważ zdobyła drugi medal podczas tych mistrzostw. Razem z drużyną MKS Juvenia Wrocław wywalczyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Kadetek i Kadetów w Sumo 2023.

Całe wydarzenie było nie tylko sportowym spektaklem, ale także okazją do podziękowania wielu osobom i instytucjom.

Wielkie słowa uznania należą się Pani Prezydent Świdnicy, Betcie Moskal-Słaniewskiej, Urzędowi Miasta Świdnica, Powiatowi Świdnickiemu, OSiRu Świdnica, Pomocy z Toyoty, MPK Świdnica oraz wszystkim przyjaciołom klubu UKS Judo Świdnica za współorganizację Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów w Sumo 2023.

Gratulujemy zarówno zawodnikom, którzy wywalczyli medale i dobre miejsca, jak i organizatorom, którzy stworzyli udane i emocjonujące wydarzenie sportowe.