EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Zawodnicy trenera Bartka po zgrupowaniu w JAPONII odwiedzili uczniów klas sportowych judo SP nr 105

Dnia 23 lutego 2018r. trener Bartłomiej Zamęcki zorganizował spotkanie swoich zawodników judo trenujących w Sobótce z uczniami klas sportowych IV d i V B. 
Zaproszeni nastolatkowie to: Kasia Demska, Wikor Dyrcz i Radek Stroka, Filip Bogdański i Piotr Kopeć (Ci zwodnicy odwiedzili naszą szkołę już wcześniejszych, chodzą do 3 klasy gimnazjum w Sobótce do klasy sportowej o profilu judo).
Pięcioro zawodników trenera Bartka pojechało od 4 lutego do 20 do Tokio. Tam mieli możliwość uczenia się i trenowania w Kodokanie czyli najstarszej i największej szkole judo na świecie. Pełna nazwa: Kodokan International Judo Center.Szkoła została założona w 1882 roku przez Jigorō Kanō na terenie buddyjskiej świątyni Eishō-ji w tokijskiej dzielnicy Ueno. Po kilku przeprowadzkach i zwiększaniu powierzchni przeznaczonej do ćwiczeń mieści się obecnie w ośmiopiętrowym budynku w centrum Tokio. Uczęszcza do niej ponad 5000 uczniów i zawodników. Do ich dyspozycji jest stołówka, sklep, bank, sale konferencyjne, muzeum, biblioteka, hotel oraz 6 dojo z ponad 1200 matami.
Uczniowie klas IV i V mieli możliwość obejrzenia zdjęć wyjazdu młodych zawodników, wysłuchali relacji o tym, jak trenowali w Japonii. Oprócz tego nasi uczniowie mieli możliwość podjęcia prób walki z gośćmi.
Miejmy nadzieję, że sukcesy młodych zawodników z Sobótki zmotywują naszych młodych judoków do owocnej pracy i dążenia do osiągnięcia sukcesów w judo.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress