EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Super Liga Judo: VIII Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w judo pod honorowym patronatem Prezydent Świdnicy Pani Beaty Moskal- Słaniewskiej.

W dniach 23-24.09.2017 w Świdnicy odbyła się Super Liga Judo: VIII Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w judo pod honorowym patronatem Prezydent Świdnicy Pani Beaty Moskal- Słaniewskiej. Na tatami w niedzielę do walk o medale walczyło pięciuset judoków z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz zaprzyjaźnione cztery kluby klubu z Czech.
Turniej otworzył zastępca Prezydenta Świdnicy Pan Szymon Chojnowski, który wraz z Panią Małgorzatą Pielach, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105, dekorował zawodniku na podium. Tradycyjnie, nad płynnym technicznym przebiegiem dwudniowego turnieju, panował nasz ambasador Mistrz Świata Pan Rafał Kubacki.
Dobrze spisali się nasi klubowi judocy oraz z klasy sportowej judo:
I MIEJSCA: Antoni Romanik, Stanisław Romanik, Tytus Tomkiewicz
II MIEJSCA: Majka Klimek, Maciej Calów, Dawid Piechurski
III MIEJSCA: Karol Brożyna
Pozostali: Karol Trzpil, Eryk Stępień, Ernest Łepkowski, Igor Makowski, uplasowali się tuż za podium

Łącznie w sobotę i niedzielę do Świdnicy zawitało 600 judoków. Mamy nadzieję, że w następnych Otwartych Mistrzostwach Świdnicy w judo w 2018 roku na tatami zobaczymy więcej judoków z kraju i nie tylko.
Za super fotki dziękujemy Panu Radosławowi Wernerowi, kierownikowi Referatu Sportu Urzędu Miasta w Świdnicy. Dziękujemy wszystkim lokalnym mediom ze Świdnicy za promowanie naszego turnieju judo.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress