EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Młody judoka UKS-u Judo Świdnica Tytus Tomkiewicz uczestniczył w treningu – kursie mistrzowskim poprowadzonym przez ikonę światowego judo, greckiego mistrza Iliasa Iliadisa. Organizatorem kursu był jeden z większych warszawskich klubów: Judo Klub Lemury.

Ilias Iliadis miał zaledwie 18 lat kiedy zdobył złoty medal olimpijski (Ateny – 2004). Na koncie ma także brąz IO 2012 w Londynie, a w Pekinie odpadł w eliminacjach. Trzykrotnie był mistrzem świata, dwukrotnie wicemistrzem, raz zdobył brąz. Dwa razy był mistrzem Europy. 14 stycznia poprowadził trening w Warszawie, w którym uczestniczył świdnicki adept judo – Tytus Tomkiewicz.

Ilias Iliadis przyjechał na zaproszenie warszawskich Lemurów już po raz drugi. W sobotnie przedpołudnie, 14 stycznia, hala na warszawskiej Białołęce zapełniła się ponad 350 zawodnikami judo w wieku od lat 6 do 60, którzy przyjechali niemal z całej Polski. Obecny był Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo oraz Paweł Nastula, polski medalista i trener judo.

Prawie sześciogodzinny trening podzielony był na dwie części: w pierwszej, po ostrej rozgrzewce Ilias uczył rygorów treningu siłowego i wytrzymałościowego, walki o trzymanie, sztuki uników, a druga część poświęcona była doskonaleniu wejść do rzutów i niektórym rzutom. Obie części były gęsto przeplatane randori.

To doświadczenie tym cenniejsze, że jak mówi Tytus, Ilias Iliadis podczas prezentacji i rozmów zwrócił uwagę wszystkim, że judo, to przede wszystkim wytrwałość w dążeniu do celu i świadomość trzech składowych sukcesu w tym sporcie: serca do walki i treningu, duszy dającej wiarę w siebie i rozumu potrafiącego kierować wytrenowanymi technikami.

Źródło: www.swidnica24.pl
[print_gllr id=2269]

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress