EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Trener Bartek uczestniczył w kursie trenerskim zorganizowanym w miejscu narodzin judo – szkole Kodokan w Japonii, założonej przez Jigiro Kano

Szkoła jest najstarszą i największą szkołą judo na świecie, powstała w 1882 roku z inicjatywy twórcy judo Jigoro Kano i jego pierwszych uczniów w buddyjskiej świątyni w Kamakurze. Dziś działa w centrum Tokio, trenuje tam ponad 5000 zawodników na różnych stopniach szkolenia, którzy mają do dyspozycji 6 dojo, stołówkę, sklep, sale konferencyjne, muzeum, bibliotekę, hotel a nawet bank.

Zajęcia odbywały się codziennie dwa razy po 3 godziny i polegały na nauce i doskonaleniu poszczególnych technik judo. Podczas ostatnich 30-45 minut każdych zajęć rozgrywane były randori czyli walki szkoleniowe, gdzie uczestnicy mogli zastosować i sprawdzić skuteczność doskonalonych technik. Prowadzącymi kurs byli nauczyciele i profesorowie judo pracujący w Kodokan Judo Institute. Część zajęć prowadził Haruki Uemura, złoty medalista z Montrealu, posiadacz 9 dana, a od 2009 roku prezydent Kodokanu.

– Dla każdego judoki to marzenie odwiedzić i mieć zaszczyt uczyć się w „sercu” judo jakim jest Kodokan – powiedział po powrocie Bartek Zamęcki, trener UKS Judo Świdnica. – Atmosfera tutaj jest bardzo przyjazna dla wszystkich judoków.  Prowadzący profesjonalnie podchodzą do zajęć. W dojo panuje przyjazna międzynarodowa atmosfera i wszyscy mówią jednym światowym językiem judo,  a podczas randori przestrzegane jest fair play i zasady filozofii judo prof Jigoro Kano – dodaje.

Udział w szkoleniu brali udział trenerzy z wielu państw m.in.: Korei, Argentyny, Kanady, Australii, Arabii Saudyjskiej, a także Włoch. Łącznie w letnim kursie judo dla trenerów udział wzięło około 400 osób.

Żródło:  www.swidnica24.pl  
[print_gllr id=2017]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress