EnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish

Piąte Otwarte Mistrzostwa Świdnicy Dzieci i Młodzików w judo za nami …

W niedzielę 18 maja po raz piaty odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świdnicy w Judo Dzieci i Młodzików. 

Od rana okolice hali sportowej ŚOSiR na Zawiszowie zapełniały się samochodami z rejestracjami z całej Polski. I nie tylko. Najważniejszym samochodem był ten z powiewającą na błotniku flagą kraju kwitnącej wiśni.

Gościem honorowym turnieju i jego patronem był ambasador Japonii Makoto Yamanaka, który wygłosił przemówienie jako pierwszy. Zawody uroczyście otworzył prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, a gwiazdą sportu był olimpijczyk, mistrz Świata, Europy i Polski w judo  Rafał Kubacki, który przygotował zawodników do walk przeprowadzając solidną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników.

Uroczyste otwarcie zawodów swoimi umiejętnościami wzbogacili zapierającym dech w piersiach pokazem akrobaci z najbardziej znanej i utytułowanej sekcji najstarszego miejskiego klubu – Polonia Świdnica, którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Udział w turnieju wzięło 340 zawodników i zawodniczek z 32 klubów z Polski z województwa: opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz dwóch klubów naszych południowych sąsiadów z Czech: Lokomotiva Trutnov i Judo Club Broumov. Turniej był rozgrywany na pięciu polach do walk w dwóch grupach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy: roczniki 2004-2007 zaczęli swoje zmagania na matach  o godzinie 10:30, a starsi: roczniki 2003-2000 o godzinie 13:30.

Zawodnicy UKS Judo Świdnica trenowani przez Bartka Zamęckiego piętnaście razy stawali na podium, z czego pięć razy na najwyższym i sześć razy na drugim stopniu podium. Każdy zawodnik startujący w V Otwartych Mistrzostwach Świdnicy w Judo Dzieci i Młodzików uczestnik otrzymał medal, dyplom oraz specjalny upominek.

UKS Judo Świdnica dziękuje sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji V Otwartych Mistrzostw Świdnicy firmom:

Polskie Centrum Solarne, Yagi Poland, Thermaflex Izolacji, Lotte Wedel,Galeria Świdnicka, Drukarnia DGE Grupa, Uzdrowisko Szczawno Zdrój, sekcji akrobatyki sportowej Polonii Świdnica i współorganizatorowi Miastu Świdnica.

Wielki szacunek należy się rodzicom młodych zawodników UKS Judo Świdnica, za udział w sprawnej organizacji zawodów i wsparcie swoich dzieci w trudach treningów.

Szczególne podziękowania dla pracowników ŚOSiR, którzy przyjęli zawodników i organizatorów bardzo serdecznie i okazali wykraczającą poza obowiązki pomoc.
[print_gllr id=831]

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress